Nový projekt platformy MAPA uMĚNÍM má za cíl zjednodušit, zpřehlednit a shromažďovat nabídku programů kreativního vzdělávání napříč celou Českou republikou. Primárně je určena pro pedagogy, ale vybírat z nabídky mohou i rodiče.  

Jedná se o efektivní nástroj pro školy i rodiče, který usnadňuje orientaci v nabídce projektů nabízejících kreativní přístupy ve vzdělávání. MAPA je také příležitostí pro kulturní subjekty, ať už instituce nebo nezávislé spolky či jednotlivce, jak své projekty nabídnout a dostat se ke správné cílové skupině.

Tým kolem MAPY klade důraz především na kvalitu programů. Obsah nabídky je koordinován a výběr zařazených subjektů podléhá jistým kritériím. Vzhledem k tomu, že má platforma více než 40 členů, část nabídky je sestavena z aktivit těchto organizací. Jsou jimi například Národní galerie Praha, Máš umělecké střevo?, Centrum současného umění DOX, zapojeny jsou ale i regionální instituce.

„Další cesta výběru byla na základě hodnocení projektů přihlášených do opencallu dle kritérií definice kreativního učení. Nejde tedy o prodejní katalog, kvantitativní výběr, ale kvalitativní a reprezentativní seznam toho dobrého v rámci České republiky.” vysvětluje Jiří Raiterman, projektový manažer MAPY uMĚNÍM, kterou si mohou zájemci projít na webu mapa.umenim.cz.

Autorem grafiky je Matěj Růžička. Web programoval Richard Kabilka.